Historia marki Retap

Marka Retap powstała w Danii w 2009 roku. Zaprojektowano wtedy butelki wielokrotnego użycia, karafki i szklanki, specjalnie by pić wodę z kranu. Wierząc, że uzupełnianie wielorazowych naczyń wodą z kranu to najlepszy sposób na picie wody. 

Retap założyło trzech przedsiębiorców entuzjastów, początkowo inspirowanych pozyskanymi informacjami  o gromadzeniu się plastikowych śmieci w naszych oceanach, będących w większości plastikowymi butelkami.  

Retap to duńska marka założona w 2009 roku przez trzech przedsiębiorców, którzy zostali zainspirowani czytaniem o gromadzeniu się plastikowych butelek w oceanach. Retap oznacza ponowne napełnianie wodą z kranu. Nasza misja polega na zmianie sposobu, w jaki pijemy wodę.

Klimat ONZ

„Na spotkaniu klimatycznym ONZ w 2009 roku w Kopenhadze staliśmy się bardziej świadomi negatywnego wpływu wody butelkowanej na nasze środowisko. Poczuliśmy, że coś musi się zmienić. Skupiliśmy się na zaprojektowaniu butelki specjalnie po to, by móc pić wodę z kranu. Rok i wiele projektów później, latem 2010 roku powstała pierwsza butelka Retap i jesteśmy dumni z tak zrównoważonego i pięknego produktu” mówi Lars Brøndum Petersen, jeden z założycieli marki. 

Od tego czasu rozszerzyliśmy ofertę naszych produktów o butelki różnej pojemności, akcesoria, karafki i szklanki. Produkty Retap sprzedawane są w ponad 60 krajach na całym świecie. Główna siedziba znajduje się w Danii w mieście Agerskov, a drugie biuro w USA – Cleveland. 

Misja Retap

Retap stał się czymś więcej niż tylko sposobem na picie wody. To kierunek myślenia, zastanawiania się nad tym, jak traktujemy wodę pitną. To prosty, niedrogi i najbardziej zrównoważony sposób, by utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu. 

W 2019 roku Retap świętował 10 rocznicę. Przez lata wizja Retap rozpowszechniała się. Dziś – po ponad 10 latach od pomysłu, by stworzyć zrównoważoną butelkę do picia wody – czujemy bardziej niż kiedykolwiek, że wszyscy musimy robić co w naszej mocy, by nasze działania miały jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne.